foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Sok szeretettel köszöntjük a Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola hírportálján. A hírportált írja, szerkeszti, fotózza az iskola média szakköre. Felelős kiadó az iskola Diákönkormányzata.

FenyvesiSuliFülesDokumentumok

Iskolai dokumentumok letöltési helye.

Tovább

Szülők részére

Szülők részére összeállított közérdekű felhívások, dokumentumok gyűjteménye.

Tovább

Tanulóinknak

Tanulóinknak szóló ajánlások.

Tovább

Médiatár

Filmek, képek iskolánk életéből.

Tovább

Számláló

 

A honlapunkat eddig ennyien keresték fel!

Indítás dátuma: 2014.11.11.

 

HETI ÉTLAP

Pályázat

 

2019. február 16. Szombat
Julianna, Lilla

 
A Nap kel 06:58-kor,
nyugszik 17:11-kor.

Holnap
Donát
napja lesz.

Időjárás

Milyen ruhát vegyek fel ma?

 

Az oldal QR-kódja

 

2016. január 22-én, a magyar kultúra napján különleges élményben volt részem. Még 2015. tavaszán az "Együtt Szaval a Nemzet" program pályázatára felkészítő tanáraimmal (Kövesdi Éva tanárnővel és Váradi Gyula tanár úrral) közösen beküldtünk egy kisfilmet. (A film megtekinthető a médiatárban is.) A felvételen Fodor András szép versét (A tó) szavalom. A különlegesen szép vershez különleges helyszínt választottunk, a Balaton partot. Utána csak vártunk, csak vártunk, de valahogy nem jött hír a pályázatról... Aztán már idén januárban megtörtént a csoda, mert értesítést kaptunk arról, hogy a szervezők várnak bennünket a verseny díjkiosztójára. Így vehettünk részt a Szarvason (most harmadik alkalommal) megrendezett Együtt Szaval a Nemzet záró eseményén. A jelenlévő diákokkal és óvodásokkal együtt mondtuk Kölcsey Ferenc Himnuszának első strófáját, majd Petőfitől a Nemzeti dalt és Kisfaludy Károly Szülőföldem szép határa című költeményét. A szavalatokat Jordán Tamás felejthetetlenül „vezényelte”. Ezután került sor a díjak ünnepélyes átadására. A zsűri a kreatív irodalmi alkotások között a mi művünket második díjban részesítette. Ekkor éreztem meg, hogy érdemes volt annyit dolgozni: az eredmény nem maradt el!

Péter Márk 8. oszt.

 

 

(A képek a díjátadóról a http://www.szavalanemzet.hu honlapról valók.)

Time passed:
3
3
2
2
4
4
0
0
1
1
5
5
7
7
2
2
6
6

Hírajánló

Iskolánk életével kapcsolatos videók

2019 Copyright Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola Rights Reserved