foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nagyon sok szeretettel köszöntjük a Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola hírportálján. Jelmondatunk: A hely, ahol soha nem vagy egyedül!

FenyvesiSuliFüles

Hely, ahol soha nem vagy egyedülKépgaléria

Képek iskolánk életéből.

Tovább

Szülők részére

Szülők részére összeállított közérdekű felhívások, dokumentumok gyűjteménye.

Tovább

Tanulóinknak

Tanulóinknak szóló ajánlások.

Tovább

Médiatár

Filmek, videók iskolánk életéből.

Tovább

Napi információ

2019. augusztus 18. Vasárnap
Ilona, Ilka

 
A Nap kel 04:54-kor,
nyugszik 18:55-kor.

Holnap
Huba
napja lesz.

Heti étlap

06.17 - 06.21

 

Visszaszámlálás....

a szünet végéig
1
1
4
4
Days
1
1
1
1
Hours
5
5
7
7
Minutes
1
1
4
4
Seconds

Facebook

GOOGLE térkép

Az oldal QR-kódja

 

2016. január 22-én, a magyar kultúra napján különleges élményben volt részem. Még 2015. tavaszán az "Együtt Szaval a Nemzet" program pályázatára felkészítő tanáraimmal (Kövesdi Éva tanárnővel és Váradi Gyula tanár úrral) közösen beküldtünk egy kisfilmet. (A film megtekinthető a médiatárban is.) A felvételen Fodor András szép versét (A tó) szavalom. A különlegesen szép vershez különleges helyszínt választottunk, a Balaton partot. Utána csak vártunk, csak vártunk, de valahogy nem jött hír a pályázatról... Aztán már idén januárban megtörtént a csoda, mert értesítést kaptunk arról, hogy a szervezők várnak bennünket a verseny díjkiosztójára. Így vehettünk részt a Szarvason (most harmadik alkalommal) megrendezett Együtt Szaval a Nemzet záró eseményén. A jelenlévő diákokkal és óvodásokkal együtt mondtuk Kölcsey Ferenc Himnuszának első strófáját, majd Petőfitől a Nemzeti dalt és Kisfaludy Károly Szülőföldem szép határa című költeményét. A szavalatokat Jordán Tamás felejthetetlenül „vezényelte”. Ezután került sor a díjak ünnepélyes átadására. A zsűri a kreatív irodalmi alkotások között a mi művünket második díjban részesítette. Ekkor éreztem meg, hogy érdemes volt annyit dolgozni: az eredmény nem maradt el!

Péter Márk 8. oszt.

 

 

(A képek a díjátadóról a http://www.szavalanemzet.hu honlapról valók.)

Bejelentkező űrlap

Időjárás

 

Balatonfenyves honlapja

KLIKK honlapja

Oktatási Hivatal

Hírajánló

Iskolánk életével kapcsolatos videók

2019 Copyright Balatonfenyvesi Fekete István Általános Iskola Rights Reserved